Lęborscy policjanci będą rozdawać maskotki

09 sierpnia 2012r. | Drukuj

Przez trzy dni lęborska drogówka prowadzić będzie na terenie powiatu działania skierowane na prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach oraz zapinanie przez kierowców i pasażerów pojazdów pasów bezpieczeństwa. Policjanci będą rozdawać maskotki Pancernika dla dzieci prawidłowo przewożonych w pojazdach.

fot. KPP Lębork

W dniach 10,13 i 26 sierpnia policjanci z lęborskiej drogówki będą prowadzili na terenie powiatu działania w ramach ogólnopolskiej kampanii „Klub Pancernika klika w fotelikach”. Działania będą ukierunkowane przede wszystkim na kontrole kierowców przewożących dzieci ale również kontrolowane będzie przestrzeganie przepisów dotyczących zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów. Dodatkowo w dniu 10 sierpnia, szczegółowym kontrolom poddawane będą samochody ciężarowe. 13 sierpnia szczególną uwagę zwrócą policjanci na kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu lub narkotyków a 26 sierpnia policjanci będą wnikliwie kontrować prędkość na drogach, spowodowane będzie to m.in. początkiem powrotów z wakacji. W działaniach na drodze policjantów wspierać będą Straż Graniczna i Żandarmeria Wojskowa. Funkcjonariusze tych służb będą wspólnie z policjantami prowadzić kontrole pojazdów.

Każde dziecko w kontrolowanym przez policjantów samochodzie otrzyma maskotkę której fundatorem jest Instytut Transportu Samochodowego, główny organizator kampanii „Klub Pancernika klika w fotelikach”. Policja przypomina – każde dziecko w wieku do 12 i wzroście do 150 cm ma obowiązek jazdy w atestowanych fotelikach i tylko przodem do kierunku jazdy gdy aktywna jest poduszka powietrzna pasażera. W przypadkach ujawnienia nieprawidłowo przewożonych dzieci policjanci będą stosować zasadę zero tolerancji. Kierowcy muszą przygotować się w takich sytuacjach na mandaty w kwocie 150 zł.

[youtube sc=http://www.youtube.com/watch?v=w3xE9Y9H9xk]


Opublikowano w: LęborkMotoGKPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz