O bezpieczeństwie na stadionach

08 sierpnia 2012r. | Drukuj

Bezpieczeństwo na stadionach będzie tematem spotkania wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego z przedstawicielami kilkudziesięciu klubów piłkarskich z Pomorza.

fot. lechia.pl

Do udziału w dyskusji zaproszono reprezentantów drużyn biorących udział w rozgrywkach o mistrzostwo IV,III,II,I ligi oraz Ekstraklasy. W spotkaniu udział wezmą m.in. przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji. Zaproszenia wystosowano również do stowarzyszeń kibiców.

Uczestnicy dyskusji zostaną poinformowani o zasadach stosowania przez Wojewodę Pomorskiego przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, ze szczególnym uwzględnieniem artykułów 34 i 58. Przepisy te – w przypadku negatywnej oceny stanu bezpieczeństwa – dają Wojewodzie możliwość wydania zakazu przeprowadzania imprez masowych lub ich organizacji bez udziału publiczności.

Intencją wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego jest poprawa bezpieczeństwa nie tylko na obiektach, na których odbywają się spotkania szczebla centralnego, ale również niższych klas rozgrywkowych. Wojewoda zapowiada, że w przypadku niedopełnienia obowiązków przez organizatorów będzie korzystał z możliwości jakie daje mu ustawa
o bezpieczeństwie imprez masowych.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz