Brąz dla Sopocianina

08 sierpnia 2012r. | Drukuj

Przemysław Miarczyński zdobył brązowy medal podczas olimpiady w Londynie. Na co dzień trenuje w Sopockim Klubie Żeglarskim Ergo Hestia. Medal wywalczył w regatach olimpijskich w klasie RS:X.

fot. Polski Związek Żeglarski

Zmagania Przemka w Londynie śledził m.in. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, który na gorąco skomentował: – „Genialny start, to jego czwarta olimpiada i w końcu brąz.  Ogromny sukces samego Przemka jak i Sopockiego Klubu Żeglarskiego. To tylko dowodzi, że warto inwestować w tą dyscyplinę sportu, że dzięki temu mamy możliwość uczestniczyć w niezwykłym widowisku sportowym. Przemku, w imieniu Sopocian DZIĘKUJEMY”.

Przemysław Miarczyński, pseudonim Pont, zawodnik Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo Hestia, żeglarz, reprezentant Polski w windsurfingu. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata oraz Europy. Jest dziesięciokrotnym Mistrzem Polski w windsurfingu olimpijskim oraz trzykrotnym Mistrzem Polski w klasie Formuła Windsurfing.

Przygoda Przemka z windsurfingiem zaczęła się gdy miał zaledwie 8 lat. Na desce pływa od 1987 r., od 1989 r. jest zawodnikiem SKŻ Ergo Hestia Sopot. Pierwsze wygrane zawody to Mistrzostwa Świata Juniorów w 1995 r. (Balaton – Węgry), dzięki którym dostał się do kadry olimpijskiej i jest w niej do dzisiaj. W całej swojej dotychczasowej karierze zdobył łącznie 11 medali Mistrzostw Świata i Europy seniorów w windsurfingu olimpijskim. W tym czasie został również 14 razy Mistrzem Polski w różnych klasach windsurfingowych. Choć urodził się w Gdańsku, od zawsze mieszka i trenuje w Sopocie. To jest jego miasto. Oprócz windsurfingu jest wielbicielem kawy oraz entuzjastą jazdy rowerowej i gry w squash.

 


Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz