Szpital w Słupsku na sprzedaż

08 sierpnia 2012r. | Drukuj

Urząd Marszałkowski chce sprzedać słupski szpital. Niszczejące od blisko dwóch lat budynki dawnego szpitala wyceniono na prawie 17 i pół miliona złotych. Zgodnie z planem przestrzennego zagospodarowania szpital może wkrótce zmienić się w centrum handlowe, szkołę czy wielorodzinnym budynek.

fot. majoh/garnek.pl

Personel i pacjenci Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku opuścili stare poniemieckie budynki  przy ulicy Kopernika w listopadzie ubiegłego roku. Od tamtej pory  opustoszały obiekt popada w ruinę. Urząd Marszałkowski, który jest właścicielem starych szpitalnych budynków chce jednak jak najszybciej znaleźć im nowego gospodarza. Choć zwykłego podatnika cena wywoławcza siedemnastu i pół miliona złotych może odstraszać, zdaniem specjalistów dawny szpital jest tyle wart.

Kilkanaście szpitalnych budynków położonych jest na  sześciu działkach. O łącznej powierzchni 27 tysięcy metrów kwadratowych. Powierzchnie użytkowa budynków to 9 tysięcy metrów kwadratowych. Gdy szpitala nie uda się sprzedać w całości będzie podzielony na części. Wielkie nadzieje ze sprzedażą szpitalnych obiektów wiążą władze Słupska.

Na jak najszybszym zagospodarowaniu niszczejących obiektów zależy też mieszkańcom Słupska. Zgodnie z planem przestrzennego zagospodarowania  po szpitalne budynki nie muszą być wykorzystywane jedynie przez służbę zdrowia. W dawnym szpitalu może powstać na przykład centrum handlowe, biura czy mieszkania.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz