Nowa atrakcja Sopotu

06 sierpnia 2012r. | Drukuj

W sobotę, 4 sierpnia nastąpiła symboliczna inauguracja turystycznej linii autobusowej – Eco-Line. Ten nowy środek transportu jest nową atrakcją dla turystów, ale i codziennym środkiem lokomocji dla mieszkańców.

fot. Polturismo.pl

Na terenie Sopotu zostało ustawionych 15 przystanków dla turystów, którzy chcą przemieszcza się po Sopocie nowoczesnym transportem zasilanym energią elektryczną. Tego typu rozwiązania od lat doskonale funkcjonują na świecie i w wielu miastach europejskich. W Polsce Sopot jest pionierem w opracowaniu tego typu infrastruktury przystanków regularnej linii turystycznej. Projekt wdrożenia tego produktu turystycznego został zrealizowany przez trzech partnerów Lokalna Organizację Turystyczną, Gminę Miasta Sopotu i operatora linii –podmiot prywatny, który jest właścicielem pojazdów. Linia Eco –Line dedykowana jest również dla mieszkańców Sopotu, którzy w ramach uprawnień” Karty sopockiej” będą posiadali 30% zniżkę na bilety na całej trasie i w dowolnym wariancie biletowym.

mat. prasowe


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Ewa pisze:

    Sopot to wyjątkowe miasto i dla mieszkańców i dla turystów. Super mikroklimat, wiele ciekawych miejsc do zobaczenia, morze, plaża…jak ktoś planuje spędzić urlop w tym kurorcie to polecam zajrzeć tutaj: https://esopot.pl/pl/ Jest mnóstwo ciekawych i formacji na temat atrakcji turystycznych w Sopocie, atrakcji dla dzieci, miejsc gdzie warto zjeść, spać itp.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze