Rodzina musi sama odszukać ciało płetwonurka

04 sierpnia 2012r. | Drukuj

Rodzina płetwonurka, który tydzień temu zaginął na pełnym morzu  na wysokości Łeby oskarża polskie służby ratunkowe o nieudolne i przedwcześnie zakończone poszukiwania. Ratownicy zapewniają, że akcja poszukiwania nurka została przerwana dopiero, gdy nie było już szans na uratowanie życia mężczyzny. Urząd Morski nie ma też pieniędzy, aby przez kilka dni poszukiwać ciała płetwonurka.

fot. sxc.hu

Do wypadku doszło tydzień temu. Kilkunastu zaprzyjaźnionych płetwonurków wypłynęło z Władysławowa penetrować oddalony o czterdzieści mil morskich od brzegu wrak. Silny wiatr i duże fale sprawiły, że problemu pojawiły się już kilka minut po wskoczeniu pięciu nurków do wody. Jeden z nich nie wypłynął. Poszukiwanie  zaginionego płetwonurka rozpoczęli ratownicy SAR-u.

Rodzina zaginionego mężczyzny oskarża służby ratunkowe, że źle prowadziły akcje poszukiwania. O wsparcie nie poproszono ani Marynarki Wojennej, ani śmigłowca. Do dodatkowo poszukiwania  przerwano zbyt wcześnie. Bliscy zaginionego nie kryją żalu także do policji. Funkcjonariusze zamiast pozwolić nurkom szukać swojego kolegi zatrzymali wszystkich uczestników wyprawy na komisariacie.

Żona i córka 44-letniego  zaginionego płetwonurka zbierają pieniądze, aby w przyszłym tygodniu na własny na własny koszt rozpocząć poszukiwanie ciała mężczyzny.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz