Walka o życie dziecka

03 sierpnia 2012r. | Drukuj

Julita urodziła się w 2007 roku w Bytowie. Nic nie wskazywało na to, że dziewczynka jest chora (wyniki dobre, usg prawidłowe). Niestety w drugiej dobie życia pediatra wykrył szmery na sercu.

Julita

Dziecko w ciężkim stanie zostało przewiezione do Akademii Medycznej w Gdańsku. Tam zdiagnozowano wrodzoną wadę serca pod postacią niedorozwoju lewego serca (HLHS). Julita ma za sobą już II etapy leczenia. W marcu 2007 roku przeszła operację met. Norwooda, natomiast w listopadzie przeprowadzono operację-dwukierunkowe zespolenie Glenna. W międzyczasie dziewczynka była częstym gościem na oddziałach szpitalnych, czego powodem było zakażenie krwi, którego zdiagnozowanie i leczenie nie było łatwe, pooperacyjne badania kontrolne połączone z cewnikowaniem serca oraz infekcje. Na szczęście te ciężkie 9 miesięcy życia oprócz opóźnienia rozwoju psycho-ruchowego, nie spowodowało większych ubytków na zdrowiu.

Julita potrzebuje tej operacji, żeby przeżyć. Na razie nie ma problemów, ale z każdym miesiącem będzie słabnąć, gdyż jej serduszko nie będzie wytrzymywało, gdy dziecko zacznie rosnąć.

Obecnie Julitka czeka na III etap leczenia wady serca – operację Fontana. Niestety w CZMP w Łodzi, nie została zakwalifikowana do tej operacji. Jest natomiast możliwość zoperowania dziecka w Klinikum Grosshadern w Monachium, z tym, że jest to operacja bardzo kosztowna, ponieważ kwota potrzebna do jej wykonania to ok. 39 tys. Euro czyli 160 tys zł. Jest to suma nieosiągalna dla rodziców Julity, dlatego w ich imieniu prosimy Państwa o pomoc. Zapraszamy również do odwiedzenia bloga poświęconego chorobie dziewczynki:  http://sercejulity.blog.pl/

Julicie można pomóc dokonując wpłaty na rachunek Fundacji:

  • Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis
  • 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Julita Zganiacz”
  • Dla wpłat zagranicznych:
  • USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024
    EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022
  • Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk

Informujemy również, że wszelkie darowizny podlegają odpisom podatkowym:

  • dla osób fizycznych limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych limit do 10% od dochodu

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis nie pobiera ze zbieranych funduszy żadnych prowizji ani innych kosztów związanych z prowadzeniem zbiórki. Wszystkie osoby zaangażowane w działalność Fundacji robią to zupełnie bezinteresownie, nie pobierając z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.


Opublikowano w: RegionWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze