Obejrzyj film pod chmurką

03 sierpnia 2012r. | Drukuj

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na kolejny letni, plenerowy pokaz „Kina na trawie” w Parku Rady Europy. W sobotni wieczór (4 sierpnia) widzowie obejrzą komedię „Żona dla Australijczyka” w reżyserii Stanisława Barei. 

fot. GK

Po raz drugi mieszkańcy Gdyni i okolic będą mieli możliwość spędzenia wieczoru przed dużym ekranem na świeżym powietrzu. Tym razem pokaz kolejnego kultowego polskiego filmu związanego z emigracją – „Żona dla Australijczyka”.

Do Polski przyjeżdża z Australii zamożny farmer – Polak z pochodzenia – Robert, który szuka dla siebie żony. Gdy ogląda występ „Mazowsza”, zauważa jedną z chórzystek, Hankę. Na skutek nieporozumienia zostaje ona porwana i umieszczona w willi kapitana, gdzie Robert – przekonany, że jest to dziewczyna „marząca o porwaniach” – więzi ją całą noc. Hanka z początku nie poddaje się czarowi Australijczyka, ale gdy po opuszczeniu willi wraca do Gdyni, zaczyna coraz częściej o nim myśleć. Przypadkowo oboje spotykają się na „Batorym”, którym zespół wyrusza na tournée. Start godzina 21.30, wstęp wolny.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz