Kaszubskie Camino po raz drugi

03 sierpnia 2012r. | Drukuj

Już niebawem po raz drugi odbędzie się Kaszubskie Camino – pielgrzymowanie do relikwii świętego Jakuba Apostoła Starszego. Relikwie te znajdują się w łebskim kościele w parafii pod jego wezwaniem – pisze dla nas Ewa Horanin, przewodnicząca ZKP o/Łeba.

fot. nadesłane

Pierwszy raz nasze pielgrzymowanie odbyło się rok temu. Organizatorzy – Zrzeszanie Kaszubsko – Pomorskie o/Łeba, któremu mam przyjemność przewodniczyć, Parafia Świętego Jakuba, przygotowała msze w języku kaszubskim i skromne stoisko z rękodziełem artystycznym naszego regionu.

W tym roku chcemy poszerzyć wydarzenie o jarmark folklorystyczny, występy zespołów. Na mszy o godzinie 16-tej będziemy modlić się za Kaszubów i cały świat. Wielki ukłon w stronę władz miasta Łeby za pomoc w organizacji naszego wydarzenia, wsparcie finansowe.

Dobrze, że władze miasta rozumieją, że uroczystość ta, jest nie tylko kierowana do zamkniętego grona osób, ale jest wydarzeniem na skalę ogólnopolską a przede wszystkim regionalną. Naszym gościom odpoczywającym w Łebie możemy przybliżyć rodzimą kulturę, kuchnię tradycję.

Mamy ambicje, aby Kaszubskie Camino na stałe wrosło w łebską ziemię, aby z roku na rok obfitowało w wielobarwny, kaszubski folklor. Zapraszamy do naszej przepięknej Łeby, królestwa złocistych plaż.

W tym dniu możecie moi mili spędzić czas z rodziną, pozażywać kąpieli słonecznych, odwiedzić ciekawe miejsca w Łebie no i oczywiście odwiedzić Kaszubskie Camino.

Więcej szczegółów na stronie www.kaszubskiecamino.pl

Ewa Horanin


Opublikowano w: Lębork
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze