Parkowanie przy szpitalu w Lęborku pod kontrolą

02 sierpnia 2012r. | Drukuj

Policjanci z Lęborka zapowiadają surowe kary dla kierowców parkujących na ul. Węgrzynowicza. Samochody blokują często przejazd karetek. Mandat może kosztować nawet od 100 do 300 zł, pouczeń nie będzie.

fot. KPP Lębork

– W ostatnich dniach nasiliło się bezmyślne, niezgodne z prawem parkowanie samochodów przez kierowców, w większości z Lęborka, na ulicy Węgrzynowicza oraz Zwycięstwa przed wjazdem dla karetek pogotowia – tłumaczy asp. Daniel Pańczyszyn z lęborskiej policji. – Kierowcy nagminnie łamią prawo ruchu drogowego parkując pojazdy w miejscu utrudniającym wjazd i wyjazd karetek pogotowia obok cukierni.-

Podczas ostatniej kontroli policjanci tylko przez godzinę wystawili 6 mandatów karnych i sporządzili kilkanaście notatek na wnioski do sądu wobec kierowców, których nie było w pojazdach i którzy nie stawili się na włożone za szybę wezwania. Funkcjonariusze będą kontynuować kontrole wyżej opisanych miejsc i zapowiadają zero tolerancji dla łamiących prawo kierowców.

Parkowanie w miejscach objętych zakazem, a takowym jest ul. Węgrzynowicza od strony szpitala oraz w miejscach gdzie blokowany jest wjazd i wyjazd z posesji druga strona ul. Węgrzynowicza, lub w miejscach gdzie utrudnia to przejazd służb ratunkowych karane jest zgodnie z taryfikatorem mandatami od 100 do 300 zł oraz punktami karnymi.


Opublikowano w: LęborkMotoGKPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz