500 miejsc pracy w Gdyni

01 sierpnia 2012r. | Drukuj

Indyjski holding WNS, jeden ze światowych liderów usług biznesowych, otwiera w Gdyni centrum usług. Pracę w nim znajdzie 500 osób.

fot. Office Park

WNS otworzy centrum usługowe w kompleksie Łużycka Office Park. Firma wybrała Trójmiasto i Gdynię ze względu na kilka czynników: środowisko przyjazne biznesowi, wykwalifikowane kadry, wysokie standardy powierzchni biznesowych, odpowiednią infrastrukturę, a także bliskość krajów Europy Zachodniej. – Centrum WNS w Polsce będzie oferowało swoje usługi w 10 językach z naciskiem na niemiecki, rosyjski oraz języki skandynawskie. Na początku będą to usługi dotyczące finansów i księgowości, a w bliskiej przyszłości w zakresie obsługi klienta, a także usługi biznesowe dla takich sektorów, jak spedycja i logistyka czy ubezpieczenia – powiedział Keshav Murugesh, dyrektor generalny WNS Group.

 Rekrutacja pracowników już się rozpoczęła. Pierwsze osoby firma przyjmie w sierpniu tego roku. Na pracę mogą liczyć specjaliści w zakresie finansów i księgowości, władający językiem niemieckim, holenderskim, szwedzkim, duńskim lub fińskim. Później przydatna okaże się znajomość czeskiego, rosyjskiego, a także francuskiego, hiszpańskiego lub włoskiego.

 – Dzień, w którym WNS zdecydował się zlokalizować swoje centrum usługowe w Gdyni, jest bardzo ważny dla gospodarki Pomorza i Miasta. Dziś coraz ważniejszą rolę pełnią usługi biznesowe i gospodarka oparta na wiedzy – powiedział wiceprezydent Gdyni Michał Guć. – Cieszę się z tej decyzji. Jestem przekonany, że firma nie będzie jej żałować – zapewnił.

Notowany na nowojorskiej giełdzie holding WNS obsługuje ponad 200 globalnych korporacji, świadcząc usługi finansowo-księgowe, przeprowadzając badania i analizy biznesowe, prowadząc centra obsługi klienta oraz oferując inne usługi, indywidualnie dopasowane do wymogów poszczególnych sektorów. Jego klientami są głównie przedstawiciele takich branż, jak: turystyka, ubezpieczenia, finanse i sprzedaż detaliczna. WNS zatrudnia ponad 25 tysięcy specjalistów, którzy pracują w 30 centrach na całym świecie. Centrum w Gdyni będzie drugim, po Bukareszcie, projektem holdingu w Europie Środkowo-Wschodniej. Poza Rumunią spółka posiada swoje biura w Indiach, Kostaryce, Wielkiej Brytanii, USA, RPA oraz na Filipinach i Sri Lance.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz