Lęborscy mundurowi uczcili Święto Policji

30 lipca 2012r. | Drukuj

Podczas piątkowych uroczystości Święta Policji w Lęborku, wręczone zostały odznaczenia, nagrody oraz awanse na wyższe stopnie policyjne. Lęborski garnizon powiększył się o trzech funkcjonariuszy w korpusie inspektorów policji, natomiast komendant awansował na wyższy stopień służbowy – inspektora.

fot. KPP Lębork

Na uroczystości w sali audio-wizualnej Zespołu Szkół Machaniczno-Informatycznych byli obecni przedstawiciele władz miejskich, powiatowych, Prokurator Rejonowy oraz dowódcy zaprzyjaźnionych służb mundurowych i Nadleśnictwa. Wśród gości nie zabrakło również emerytowanych policjantów oraz rodzin funkcjonariuszy.

Uroczystości rozpoczął Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku – insp. Marian Szlingier. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody, odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne. W tym roku garnizon lęborskiej policji powiększył się o trzech funkcjonariuszy mianowanych na pierwszy stopień w korpusie inspektorów Policji – podinspektora. Pierwsze szlify inspektora otrzymali: Marek Kwaśniak z KP Łeba oraz Michał Tarnowski i Radosław Skroś z KPP Lębork. W dniu 24 lipca na uroczystościach odbywających się w Gdańsku, Komendant Powiatowy Policji w Lęborku otrzymał awans na wyższy stopień służbowy – inspektora Policji.

Ponadto kilku policjantów otrzymało przedterminowe awanse na wyższe stopnie służbowe w związku z wyróżniającym się pośród innych zaangażowaniem w codzienną służbę. Trzech policjantów zostało odznaczonych przez Z-cę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, brązową odznaką „Zasłużony Policjant”, byli to asp. Wojciech Ząbkiewicz, asp. sztab. Cezary Kossewski i mł.asp. Artur Chmiel. Wielu funkcjonariuszy lęborskiego garnizonu awansowało w tym roku na wyższe stopnie w korpusie aspirantów i sierżantów a trzech „młodych” funkcjonariuszy otrzymało awans na stopień starszego posterunkowego i te właśnie awanse zostały im uroczyście wręczone podczas piątkowej uroczystości.

Podczas uroczystości, dowódca 44 Bazy Lotnictwa Morskiego – kmdr pil. Jarosława Andrychowskiego, otrzymał z rąk Z-cy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, medal „Zasłużony dla Policji” za dotychczasową współpracę z lęborską komendą.

Galeria


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz