KNF ostrzega przed Amber Gold

27 lipca 2012r. | Drukuj

Komisja Nadzoru Finansowego umieściła produkty sprzedawane przez spółkę Amber Gold na liście ostrzeżeń publicznych. To znaczy, że lokaty firmy nie są bezpieczne. Po tej informacji dwa banki wymówiły już kredyty Amber Gold.

www.ambergold.com.pl

Gdańska firma Amber Gold sp. z o.o. działa od 2009 roku. Oferuje produkty finansowe i specjalizuje się w lokatach w kruszce – złoto i platynę. Obecnie sieć placówek Amber Gold liczy 62 lokale. W ciągu ostatniego roku liczba lokali poszerzyła sie o ponad 40 punktów. Większość z nich to placówki działające w centrach i galeriach handlowych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Sieć, jak podkreśla zarząd, dynamicznie się rozwija. – W najbliższych dwóch latach ta liczba podwoi się – twierdzi Aneta Jończyk Roszak, kierownik Makroregionu Zachód Amber Gold. Po mimo tego 27 lipca 2012 roku Amber Gold musiała zawiesić działalność należącej do niej linii lotniczej OLT Express. Ponadto Amber Gold został wpisany na tzw. listę ostrzeżeń publicznych. Firma nie posiada zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na wykonywanie czynności bankowych, w szczególności na przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem – ostrzega UKNF.

 


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz