Dom – plantacja

26 listopada 2010r. | Drukuj

Policja w Chojnicach zlikwidowała plantację marihuany, która była urządzona na trzech kondygnacjach jednorodzinnego budynku.  Było tam 200 sadzonek konopi indyjskich oraz  2 kg gotowego suszu. Policjanci zatrzymali 3 osoby.

Fot. KWP w Gdańsku

Policjanci od dawna podejrzewali, że w budynku prowadzona jest uprawa konopi indyjskich. Po wejściu do środka okazało się, że cały dom przystosowany był do produkcji środków odurzających.. W piwnicy zlokalizowano trzy pomieszczenia z naświetleniem i aparaturą utrzymującą wilgotność powietrza i stan gleby. Policjanci zabezpieczyli tam ponad 180 sadzonek konopi. Na parterze budynku znajdowało się kolejne podobnie wyposażone pomieszczenie, w którym było 10 blisko metrowych krzewów konopi. Na II piętrze budynku funkcjonariusze znaleźli podłoże przygotowane pod uprawę. 

Fot. KWP

W plastikowej beczce, policjanci znaleźli  2 kg suszu marihuany oraz około 80 gramów suszu mieszanego. Wartość rynkowa przygotowanych narkotyków oszacowana została na około 60 tysięcy złotych. W budynku funkcjonariusze zabezpieczyli także szereg przyrządów służących do prowadzenia uprawy, w tym, m. in: wentylatory, grzejniki olejowe, pompy wodne, lampy sodowe. Aby ukryć duży pobór prądu niezbędny do prowadzenia plantacji w budynku była nielegalnie podłączona instalacja elektryczna. Zakład energetyczny wstępnie oszacował straty z tego tytułu na 50 tysięcy złotych.

W ręce policjantów wpadł 33-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego, który zajmował się prowadzeniem uprawy. W trakcie zatrzymania mężczyzna najprawdopodobniej był pod wpływem narkotyków. W tym samym czasie, w jednym z mieszkań w Człuchowie, kryminalni zatrzymali 36-letniego właściciela posesji na której prowadzono nielegalną uprawę i jego 30-letnią konkubinę. W ich mieszkaniu zabezpieczono 10 gramów marihuany oraz blisko 80 tysięcy złotych w różnych walutach. 33 i 36-latek usłyszeli już  zarzuty  wytwarzania środków odurzających w znacznej ilości. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.


Opublikowano w: ChojniceWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz