Kurort ma pomnik znanej aktorki

27 lipca 2012r. | Drukuj

Irena Kwiatkowska dla wielu z nas znana jako „kobieta pracująca” już na zawsze będzie miała swoje miejsce w Ustce. Aktorka spędzała w nadmorskiej miejscowości niemal każde wakacje, toteż władze miasta ufundowały niezwykły pomnik Pani Ireny.

fot. PAP

Wygląd pomnika do ostatniej chwili trzymany był w wielkiej tajemnicy. Gdy wreszcie turyści i mieszkańcy zobaczyli Irenę Kwiatkowską siedzącą na swojej ukochanej ławeczce, niezwykły pomnik zachwycił wszystkich.

– To świetny pomysł na upamiętnienie tak niezwykłej osoby – powiedział Artur Barciś. Aktor uczestniczył w uroczystości odsłonięcia pomnika.

Ławka Ireny Kwiatkowskiej nie stanęła w miejscu przypadkowym. Znana aktorka zakochana była w Ustce. Właśnie na skwerze przy nadmorskiej promenadzie często odpoczywała i rozdawała autografy swoim fanom.

„Pomnik Ireny Kwiatkowskiej na usteckiej promenadzie to dopiero początek „ławeczkowej alei gwiazd”, które lubiły bądź wciąż lubią wypoczywać w Ustce” – zapewniał podczas odsłonięcia Jan Olech, burmistrz Ustki.

Irena Kwiatkowska zmarła w marcu ubiegłego roku w wieku 99 lat.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz