Wypadek samolotu w Jastarni

26 lipca 2012r. | Drukuj

Dzisiaj przed południem mały samolot z 3 osobami na pokładzie podczas lądowania zahaczył o krzaki i dziobem uderzył w ziemię. W samolocie znajdowało się dziecko, ranna kobieta została przewieziona do szpitala.

fot. jastarnia.com

Na polowym lotnisku w Jastarni doszło do wypadku samolotu. Jak poinformował mł. kpt. Andrzej Żalikowski, rzecznik KP PSP w Pucku – „Do wypadku doszło podczas lądowania awionetki na lotnisku. Na miejscu jest pięć zastępów straży pożarnej”. W awionetce leciały trzy osoby mężczyzna – pilot, dziecko oraz kobieta, która została ranna. Według relacji strażaków w ostatniej chwili pilot stwierdził, że może mu zabraknąć miejsca na pasie, aby bezpiecznie posadzić maszynę. Spróbował poderwać samolot, zahaczył o krzaki, po czym zarył dziobem w ziemię. W czasie wypadku doszło do niewielkiego wycieku paliwa.

To nie pierwszy przypadek wypadku awionetki w tym miejscu. Rok temu również w lipcu samolot zahaczył skrzydłem o drzewa i spadł po czym i zapalił się.

Czytaj >>W Jastarni rozbiła się awionetka


Opublikowano w: PublicystykaPuckWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz