Policja ostrzega – bądź trzeźwy na wodzie

26 lipca 2012r. | Drukuj

Policjanci z lęborskiej drogówki we współpracy z ratownikami WOPR przeprowadzili działania na jeziorze Lubowidz mające na celu wyeliminowanie użytkowników sprzętu pływającego będących pod wpływem alkoholu. Policja apeluje o rozwagę i przypomina o zmianach przepisów.

fot. KPP Lębork

– W środę w godzinach popołudniowych, policjanci lęborskiej drogówki we współpracy i przy udziale ratowników WOPR oraz przy wykorzystaniu ich łodzi motorowej, przeprowadzili kontrole stanu trzeźwości użytkowników pływającego sprzętu na jeziorze Lubowidz koło Lęborka – informuje asp. Daniel Pańczyszyn z lęborskiej policji. – Skontrolowano trzy rowery wodne, jeden kajak i dwie łódki oraz sprawdzono stan trzeźwości dziewięciu osób poruszających się tym sprzętem. –

Działania zakończono o godz. 18:30, na szczęście wszyscy kontrolowani byli trzeźwi. Oprócz kontroli stanu trzeźwości, osobom kontrolowanym przekazano informacje o zmianach w prawie dotyczących poruszania się po akwenach wodnych w myśl art. 35 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych z dnia 18.08.2011 roku.

Policja przypomina, że za poruszanie się sprzętem pływającym bez silnika po akwenach wodnych, będąc pod wpływem alkoholu, chociażby było to materac lub kajak grozi mandat do 500 zł lub sprawa karna gdy stężenie alkoholu w organizmie przekroczy więcej niż pół promila. Policjanci podczas kontroli prosili o przekazywanie tych informacji.

Galeria


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz