Próbowali oszukać bank na 20 tys. zł

25 lipca 2012r. | Drukuj

Kryminalni z Sopotu zapobiegli wyłudzeniu kredytu w kwocie 20 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali 22-latkę w zaawansowanej ciąży i jej 24-letniego kolegę, którzy przyjechali do Sopotu, aby z banku wyłudzić pieniądze na podstawie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu.

fot. www.sxc.hu

Policjanci Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego sopockiej komendy ustalili, że 22 – latka z Malborka będąca w ósmym miesiącu ciąży załatwiła sobie fałszywe zaświadczenie, które potwierdzało, że pracuje ona jako menadżer w jednej z prywatnych firm. We wtorek kobieta z fałszywym dokumentem przyszła razem ze swoim 24-letnim kolegą z Rudy Śląskiej do jednej z placówek bankowych na terenie Sopotu, by załatwić formalności związane z otrzymaniem kredytu w wysokości 20 tys. Na miejscu czekali już na nich policjanci.

 Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna pomagał młodej kobiecie w załatwieniu fałszywego zaświadczenia i w usiłowaniu wyłudzenia kredytu. Wczoraj oboje usłyszeli zarzuty, a wobec mężczyzny prokurator zastosował dozór i poręczenie majątkowe. Za usiłowanie oszustwa i wzięcie kredytu na podstawie fałszywego dokumentu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz