Obóz antyatomowy w Lubiatowie

23 lipca 2012r. | Drukuj

Oficjalne otwarcie obozu antyatomowego planowane jest na dziś 23.07 na godz. 15:00. Miejsce obozu nie jest przypadkowe, Lubiatowo to jedno z trzech miejscowości wytypowanych przez koncern energetyczny PGE pod budowę elektrowni jądrowej.

fot. www.lubiatowo2012.org.pl

W poniedziałek, w Lubiatowie rozpocznie się obóz antyatomowy przeciwko energetyce jądrowej. – Na program imprezy składać się będą liczne wykłady, spotkania poświęcone zagrożeniom związanym z budową elektrowni atomowych, alternatywnym źródłom energii, jak również praktycznym i prawnym aspektom samoorganizacji społecznej i demokracji bezpośredniej, jako koniecznego warunku stworzenia demokracji energetycznej. W planach przewidziano również cykl warsztatów rozwijających umiejętności przydatne w kampaniach społecznych. – informuje Katarzyna Guzek, Rzeczniczka prasowa obozu Lubiatowo 2012. Podczas obozu odbędzie się Szkoła Letnia Fundacji im. Heinricha Boella: „Zielona Energia w Twoim domu” i Międzynarodowe Spotkania Młodzieży EYFA z udziałem przedstawicieli ruchów antyatomowych z Europy Centralnej.

Program imprezy uzupełnią wydarzenia kulturalne, koncerty, wystawy, jak również debaty z udziałem ekspertów, przedstawicieli lokalnych społeczności, nadmorskich komitetów antyatomowych i grup sprzeciwiających się budowie elektrowni atomowych. Na infrastrukturę Obozu Antyatomowegoma ma się składać na łące część wykładowo – kuchenna, kontenerowe toalety, namioty w których od poniedziałku odbywać się będą spotkania i warsztaty oraz dodatkowa część sypialna dla rodzin z małymi dziećmi oddalona 300 m od obozu. Obóz zakończy demonstracja antyatomowa w Gdańsku w niedzielę, 29 lipca.

 


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze