Policja zauważyła kierowcę jak wyrzuca narkotyki

19 lipca 2012r. | Drukuj

Policjanci zatrzymali w Rumi trzech młodych mężczyzn, z których jeden był podejrzewany o posiadanie narkotyków. Kierowca BMW był pod wpływem marihuany. Teraz odpowie zarówno za posiadanie narkotyków oraz może odpowiedzieć za kierowanie samochodem pod ich wpływem.

fot. Policja Wejherowo

Wczoraj wieczorem kryminalni z wejherowskiej komendy realizując działania „Stop Narkotykom” zatrzymali w Rumi 3 mężczyzn. Policjanci zauważyli, jak kierowca samochodu marki BMW na widok mundurowych wyrzucił przez okno jakieś „zawiniątko”. Gdy funkcjonariusze podeszli bliżej 20-latek był bardzo zdenerwowany. Mundurowi sprawdzili odrzucone „zawiniątko” i okazało się że są tam narkotyki. Podczas przeszukania mieszkania 20-letniego kierowcy z Rumi, kryminalni znaleźli w skrzyni na pościel pod łóżkiem więcej narkotyków. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli 6 porcji marihuany oraz około 48 porcji amfetaminy.

Kierowca samochodu bmw został poddany badaniu testerem do wykrywania substancji narkotycznych i badanie to potwierdziło, że był pod wpływem narkotyków. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy i dzisiejszą noc spędził w policyjnej celi. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty za posiadanie narkotyków oraz może odpowiedzieć za kierowanie pojazdem mechanicznym pod ich wpływem.

Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za kierowanie samochodem pod wpływem substancji odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Niewykluczone, że 20-latek usłyszy zarzut za handel narkotykami, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Sara pisze:

    Wstąpić proszę do Sparty przy ulicy Różanej po kokainę. Tam pan Robert obsłuży uprzejmie.

Dodaj komentarz