Walczą z Parkiem o mniejsze opłaty

17 lipca 2012r. | Drukuj

Przewoźnicy turystów po Słowińskim Parku Narodowym na ponad godzinę zablokowali drogę do parku w pobliżu miejscowości Rąbka. Nie zgadzają się na podwyższenie opłat za wjazd na teren parku.

fot. ŁukaszH

Drogą z Łeby do Rąbki, która prowadzi przez Słowiński Park Narodowy mogą poruszać się tylko pojazdy przewożące turystów. Dyrekcja parku postanowiła w tym sezonie podnieść stawki wszystkim przewoźnikom. Gdy negocjacje z parkiem utknęły w martwym punkcie właściciele pojazdów akumulatorowych i busów postanowili zablokować jedyną drogę do parku.

Stawka 150-ciu złotych za każde miejsce w busie to opłata za cały pięciomiesięczny sezon. I choć park odwiedzają w sezonie tysiące turystów zdaniem przewoźników opłaty są stanowczo za duże.

Już po kilkunastu minutach niezapowiedzianego protestu przewoźnicy sparaliżowali ruch w niemal całej nadmorskiej miejscowości. Choć na miejscu blokady policja pojawiła się już po kilku minutach, upomnienia i mandaty nie zrobiły na przewoźnikach wrażenia.

Drogowy protest zaskoczył dyrekcję parku. Po negocjacjach z przewoźnikami ceny za wjazd do parku zostały bowiem obniżone o 60 procent.

Przewoźnicy zakończyli protest dopiero, gdy policja zagroziła odholowaniem samochodów. Zapowiadają jednak, że to nie koniec. Jeżeli park nie zmniejszy opłaty za kilka dni droga zostanie ponownie zablokowana.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz