Chcą remontu ulicy – będą blokować do skutku

16 lipca 2012r. | Drukuj

Kilkudziesięciu mieszkańców Lęborka zablokowało w sobotę ulicę Kossaka, będącą odcinkiem drogi wojewódzkiej 214, która jest główną trasą do Łeby. Protestujący żądają szybkiego remontu jezdni i chodników. Ostrzegają, że dalsza bezczynność może skończyć się tragedią.

fot. GK

Przez ponad pół godziny kilkadziesiąt osób chodziło po przejściu dla pieszych. Na transparentach wzywali władze do działania i zajęcia się realnymi problemami, a nie walką o stołki. Wśród protestujących było kilku opozycyjnych radnych miejskich i powiatowy, którzy wspierają żądania mieszkańców. Wszyscy zgodnie podkreślają, że liczne dziury w jezdni stwarzają zagrożenie dla pojazdów, a krzywe chodniki są uciążliwe dla pieszych, tym bardziej tych niepełnosprawnych.

Blokadę drogi poprzedzono akcją plakatową na ulicach i informacyjną w lokalnych mediach. Wcześniej do Urzędu Miejskiego trafiły liczne pisma i skargi, a także lista 500 podpisów osób wspierających żądania remontu. Lęborski magistrat przekazuje sprawę do Urzędu Marszałkowskiego, który stwierdza, że na ulicy prowadzone są okresowe prace remontowe (łatanie dziur), a na gruntowną przebudowę nie ma pieniędzy.

Organizatorzy podkreślają, że ich działania nie są wymierzone w kierowców, ale we władzę, która ich zdaniem unika odpowiedzialności za stan nawierzchni ulicy Kossaka. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, kolejne protesty mają być bardziej uciążliwe.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz