Para Prezydencka na Pomorzu

13 lipca 2012r. | Drukuj

14 lipca br. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wraz z Małżonką będzie przebywał z wizytą na terenie województwa pomorskiego. Odwiedzą Sopot oraz Błotnik.

fot. Piotr Molecki/prezydent.pl

W sobotę, z samego rana Para Prezydencka weźmie udział w uroczystości ślubowania olimpijskiego żeglarzy. Impreza odbędzie się w Sopocie na Molo. Następnie o godz. 11.25 w Sopockim Klubie Żeglarskim nastąpi ceremonia otwarcia międzynarodowych zawodów żeglarskich rozgrywanych pod patronatem Prezydenta RP. W tym roku w ramach regat Ergo Hestia Cup odbędą się Mistrzostwa Europy w klasie 29er. 29er to dwuosobowy skiff mający status klasy międzynarodowej. Jest to jedna z najnowocześniejszych konstrukcji regatowych.

Posiada ona jeden trapez oraz asymetrycznego spinakera. Łódka ta zyskuje coraz większą popularność wśród młodych żeglarzy – obecnie jest klasą przygotowawczą do olimpijskiej klasy 49er. Regaty na skiffach 29er są niezwykle widowiskowe. Lekka konstrukcja łódki w połączeniu z jej dużym żaglem sprawiają, że na 29er można osiągać prędkości do kilkudziesięciu km/h. Możemy być więc pewni, że również i w Sopocie emocji nie zabraknie. Po południu Prezydent wraz z żoną odwiedzą przystań żeglarską w Błotniku w gminie Cedry Wielkie.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz