Jest obwodnica – będzie fabryka

25 listopada 2010r. | Drukuj

Są już pierwsze inwestycje dzięki  budowie słupskiej obwodnicy. Jak dowiedziała się Gazeta Kaszubska,  przy węźle Redzikowo  w Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstanie olbrzymia fabryka mebli za ponad 20 mln zł. Inwestorem jest  szwedzki koncern.

 
 
 
 
 

Fot. GK Wizualizacja fabryki - colosseum.com.pl

 

O tym, że budowa słupskiej obwodnicy będzie kolejnym gospodarczym kołem zamachowym, mówiono od dawna. Nikt chyba nie sądził jednak, że stanie się to tak szybko. Na terenie SSE, tuż przy węźle Redzikowo działkę kupuje  koncern meblowy AJ Produkter. Szwedzi chcą wybudować fabrykę o powierzchni 10 tys. metrów kw. Inwestycja pochłonie co najmniej 20 mln zł i przyniesie miastu i gminie sporo korzyści, między innymi setki miejsc pracy. Inwestorzy nie kryją, że ich decyzję przyspieszyło otwarcie obwodnicy. Prezes koncernu, który był qw tym tygodniu w Słupsku, był zachwycony lokalizacją i rozwiązaniem komunikacyjnym.  Zdecydował nawet o zakupie dodatkowej działki, by  w przyszłości firma mogła się dalej rozwijać. Obok fabryki mebli ma bowiem powstać także centrum logistyczne. Szwedzka firma dostarcza meble dużym sieciom handlowym – także produkty innych producentów. W Słupsku posiada już jedną fabrykę. Nowa inwestycja rozpocznie się na początku przyszłego roku i ma być w ciągu kilku miesięcy.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Leszek pisze:

    Czy ktoś wie gdzie można się dowiadywać o oferty pracy w tej fabryce??Pozdrawiam

Dodaj komentarz