Gdynia: prawie 30 kierowców straciło prawo jazdy

12 lipca 2012r. | Drukuj

W trakcie ubiegłego weekendu gdyńscy policjanci skontrolowali stan trzeźwości aż 6628 kierowców. Efektem tych działań było zatrzymanie 28 praw jazdy. Maksymalna kara za jazdę pod wpływem alkoholu wynosi 2 lata pozbawienia wolności.

fot. policja.pl

Ubiegły weekend dla gdyńskiej drogówki był bardzo pracowity. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gdyńskiej Komendy dbali o bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości, którzy uczestniczyli w jednym z największych festiwali muzycznych w Europie. Zapewnienie płynnego ruchu w mieście było związane z koniecznością ręcznego kierowania ruchem pojazdów na skrzyżowaniach oraz systematyczną kontrolą samochodów, które przemieszczały się w drodze na lotnisko w Babich Dołach.

Jednym z głównych zadań było wyeliminowanie z ruchu kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Łącznie w trakcie działań policjanci skontrolowali stan trzeźwości aż 6628 kierowców, z których 28 prowadziło pojazd na „podwójnym gazie”. Nietrzeźwi kierowcy oprócz utraty prawa jazdy będą odpowiadać przed sądem za wykroczenia i przestępstwa, których dopuścili się za kierownicą. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności.

 Dokonanie kontroli stanu trzeźwości 6628 kierowców w czasie jednego weekendu oznacza, że w ciągu każdej godziny na gdyńskich ulicach sprawdzano średnio 92 osoby.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz