Brakuje krwi w Słupsku

11 lipca 2012r. | Drukuj

Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Słupsku apeluje do mieszkańców powiatu o oddawanie krwi. Stacji brakuje wszystkich grup Rh minus. Sytuacja jest już tak trudna, że słupskie centrum musi pożyczać krew z Gdańska.

fot. IHT

Choć jeszcze dwa miesiące temu słupskie Centrum Krwiodawstwa narzekało na nadmiar krwi, dziś sytuacja zmieniła się diametralnie. Krwi zaczęło brakować, gdy tylko rozpoczęły się wakacje. Na urlopy wyjechali bowiem także krwiodawcy. W ciągu ostatniego miesiąca liczba osób oddających krew zmniejszyła się 60 procent. Dla bezpieczeństwa pacjentów ze Słupska Centrum musi pożyczać krew z Gdańska. Mimo wsparcia szpitalowi i tak krwi brakuje.

Na ogłaszany w mediach apel pracowników słupskiego centrum krwiodawstwa odpowiada coraz więcej mieszkańców Pomorza. Wszystko to jednak kropla krwi w morzu potrzeb.

Pracownicy Centrum przypominają, że krew może oddać każda zdrowa osoba między 18-tym, a 65-tym rokiem życia. Oprócz zdrowia krwiodawca musi mieć także odpowiednią wagę – co najmniej 50 kilogramów. Lekarze zapewniają wszystkich, którzy nie oddawali jeszcze krwi, że to bardzo bezpieczny dla zdrowia sposób pomocy bliźniemu.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz