Filmowe seanse w parku w Gdyni

11 lipca 2012r. | Drukuj

W Parku Rady Europy, w trzy sobotnie wieczory będzie można obejrzeć doskonałe polskie komedie: „Kochaj albo rzuć”, „Żona dla Australijczyka”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”. Na letnie, plenerowe pokazy „Kina na trawie” zaprasza Muzeum Emigracji w Gdyni.

mat. prasowe

Pierwszy film zostanie wyświetlony w najbliższą sobotę 14 lipca. Seanse na trawie będzie można obejrzeć w Gdyni w Parku Rady Europy vis a vis Teatru Muzycznego.

Wszystkie prezentowane filmy zawierają zróżnicowane wątki emigracyjne przeplatają się z wyobrażeniami Polaków o lepszym świecie, perypetiami bohaterów zderzających się z realiami życia za granicą oraz ich częstym zakłopotaniem i zabawną niezgrabnością w konfrontacji z obcokrajowcami. Wynika z tego wiele barwnych i komicznych sytuacji, które jednak niejednokrotnie skłaniają do refleksji.

 Przesądy na temat obcych, trudności w odnalezieniu się poza ojczyzną i wielka nadzieja na poprawę swojego losu – te czasem zabawne, czasem poruszające emigranckie historie znane są każdej polskiej rodzinie. Ponadto, sympatyków polskich pasażerów ucieszą epizody podróży transatlantyckich – w dwóch filmach pojawiają się unikatowe zdjęcia nakręcone na polskich statkach „Batory” i „Stefan Batory”.

 W programie:

– 14 lipca, godz. 21.30 – „Kochaj albo rzuć”, reż. Sylwester Chęciński;

– 4 sierpnia, godz. 21.30 – „Żona dla Australijczyka”, reż. Stanisław Bareja;

– 25 sierpnia, godz. 21.30 – „Szczęśliwego Nowego Jorku”, reż. Janusz Zaorski.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz