Pierwsze przekształcenie SP ZOZ w spółkę

09 lipca 2012r. | Drukuj

Blisko 2 miliony złotych dotacji z budżetu Państwa na spłatę zobowiązań, przejętych po przekształconym w spółkę Przemysłowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Gdańsku, otrzyma samorząd województwa pomorskiego. Jest to pierwszy w kraju pozytywnie rozpatrzony przez Ministerstwo Zdrowia wniosek o przyznanie dotacji w ramach przekształcenia samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej w trybie ustawy o działalności leczniczej.

fot. pzoz.com.pl

13 czerwca 2012 roku nastąpiło przekształcenie Przemysłowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gdańsku – samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej – w spółkę prawa handlowego ze 100 % udziałem samorządu województwa pomorskiego. W ramach przekształcenia, zgodnie z ustawą o działalności leczniczej, samorząd województwa przejął zobowiązanie placówki, wynikające z zaciągniętego w 2006 r. kredytu restrukturyzacyjnego. – Ministerstwo Zdrowia poinformowało nas, iż w ramach przekształcenia ustalona została dotacja na spłatę ww. zobowiązania z budżetu Państwa w wysokości blisko 2 milionów złotych – mówi marszałek Mieczysław Struk. – Cieszymy się, że Ministerstwu Zdrowia tak sprawnie udało się przeprowadzić tę procedurę.

Samorząd Województwa planuje, iż w lipcu 2012 r. zakończone zostaną trwające już procesy przekształceń Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Gdańsku oraz Szpitala Specjalistycznego w Prabutach. – Na lipcowej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego rozpatrywane będą kolejne dwie uchwały w sprawie przekształceń naszych jednostek w spółki – Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku oraz Szpitala Miejskiego im. J. Brudzińskiego w Gdyni – mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, dyrektor Departamentu Zdrowia UMWP. – W przypadku tych szpitali również przewidujemy uzyskanie dotacji z budżetu Państwa z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań. W ramach reorganizacji ochrony zdrowia na Pomorzu, trwają obecnie dwa postępowania przetargowe na zbycie przedsiębiorstw podmiotów leczniczych należących do pomorskiego samorządu: Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej w Gdańsku oraz  Wojewódzkiego Centrum Leczenia Uzależnień w Zapowiedniku. Rozstrzygnięcie przetargów zaplanowano na początek sierpnia 2012 r.

Czytaj>> Co będzie z puckim szpitalem


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz