Oskarżony w sprawie katastrofy pod Lęborkiem zmarł

05 lipca 2012r. | Drukuj

Kilka dni temu dostarczono do Słupskiego Sądu Okręgowego akt zgonu Franciszka S., oskarżonego o spowodowanie katastrofy kolejowej w Mostach pod Lęborkiem. Sąd umorzył postępowanie w tej sprawie.

fot. materiał archiwalny GK

Do wypadku doszło 28 kwietnia 2011 r. na przejeździe kolejowym w Mostach. Zginęły wtedy 2 osoby, a 25 zostało rannych. Straty powstałe w wyniku katastrofy wyliczona na 42 mln zł. Franciszek S. zmarł pod koniec czerwca w Elblągu gdzie mieszkał. Proces rozpoczął się w kwietniu 2012 roku, rok po katastrofie.

65-letni Franciszek S. kierujący ciężarówką zderzyła się z pociągiem relacji Katowice – Gdynia. W wyniku zderzenia wykoleiła się lokomotywa i cztery wagony. Kierowca ciężarówki nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym w Mostach, a tym samym nie zastosował się do znaku stop przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym – uznała prokuratura. Franciszek S. usłyszał zarzut nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym. Podczas śledztwa mężczyzna przyznał się do winy i chciał poddać się karze dobrowolnie, jednak nie zgodziła się na to prokuratura. Franciszkowi S. groziło do 8 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz