4 osoby w 4 dni zatrzymane z narkotykami

04 lipca 2012r. | Drukuj

Policjanci puckiej komendy w ciągu czterech minionych dni zatrzymali aż czterech sprawców przestępstw narkotykowych. Zatrzymania to pierwsze efekty powołanej na sezon letni grupy do zwalczania przestępstw narkotykowych. Każdy z zatrzymanych usłyszy zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nieletni odpowiadać będą przed sądem rodzinnym.

fot. archiwum

Zaczął się sezon letni, dlatego też kierownictwo puckiej komendy analogicznie do roku ubiegłego powołało specjalną grupę do walki z przestępczością narkotykową. Kilku policjantów pracować będzie głównie na terenie miasta i gminy Władysławowo, bowiem tam w okresie sezonu letniego przebywa największa ilość turystów, a co za tym idzie spodziewać się można także większej ilości sprawców przestępstw narkotykowych.

Są już pierwsze efekty. Wczoraj późnym wieczorem we Władysławowie policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, przy których znaleźli marihuanę. Przeszukanie w miejscu ich pobytu potwierdziło kolejne porcje tego narkotyku. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 44 porcje marihuany. Dwóch 16-latków z okolic Łodzi trafiło do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostaną przesłuchani, usłyszą zarzut posiadania narkotyków i przekazani zostaną prawnym opiekunom.

Kolejnym zatrzymanym w dniu wczorajszym, tym razem przez patrol z komisariatu w Juracie był 25-letni mieszkaniec Powiatu Bytowskiego, który w Helu miał przy sobie ponad 8 porcji marihuany. Mężczyzna na widok policjantów próbował ukryć zawiniątko z narkotykiem, policjanci jednak zauważyli jego podejrzane zachowanie. Kilka dni wcześniej także w Helu wpadł 28-letni mieszkaniec, który jak jego młodszy poprzednik próbował odłożyć narkotyki zawinięte w folię aluminiową. Nie umknęło to uwadze policjantów i 28-latek trafił to policyjnego aresztu.

Każdy z zatrzymanych usłyszy zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nieletni będą odpowiadać przed sądem rodzinnym.


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz