„Bezpieczne wakacje” – działania lęborskiej policji

28 czerwca 2012r. | Drukuj

Od końca czerwca do końca sierpnia, na terenie powiatu lęborskiego, policjanci prowadzić będą działania kontrolno-profilaktyczne „Bezpieczne wakacje”. Realizowane na drogach całego Pomorza, mają one na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

fot. policja.pl

Funkcjonariusze zwiększą w tym czasie nadzór nad porządkiem w ruchu drogowym w miejscowościach wypoczynkowych, na drogach dojazdowych do tych miejscowości oraz w miejscach w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

– Sezon wakacyjny charakteryzuje się wzrostem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to spowodowane dużo większym natężeniem ruchu pojazdów – tłumaczy st. sierż. Marta Kandybowicz z lęborskiej policji. Szczególną uwagę policjanci będą zwracać na prędkość pojazdów i stan trzeźwości kierowców. Prędkość poruszających się pojazdów sprawdzać będą za pomocą radarowych mierników prędkości jak i wideorejestratorów. Kontrolować będą samochody ciężarowe i autokary przewożące dzieci.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz