Turniej łucznictwa w Lęborku

30 czerwca 2012r. | Drukuj

Miłośnicy strzelania wezmą udział w VI-tym Otwartym Turnieju Łucznictwa Tradycyjnego, który rozpocznie się w sobotę o godzinie 11.00 w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. 9 Maja (Stary Basen). Impreza potrwa dwa dni.

fot. Sławomir Łukaszuk / archiwum

Celem turnieju jest popularyzacja łucznictwa tradycyjnego oraz tradycji i obyczajów rycerskich. Uczestników imprezy obowiązują stroje historyczne wybrane z okresu IX – XVII w., dostosowane do używanego przez uczestnika sprzętu i wyposażenia. Dopuszcza się wszelkie łuki tradycyjne oraz łuki historyczne i rekonstrukcje łuków historycznych. Nie jest natomiast dozwolone używanie łuków bloczkowych (typu compound) ani łuków wyczynowych. Organizatorzy zabraniają również stosowania jakichkolwiek przyrządów celowniczych.

W niedziele wszyscy uczestnicy w strojach i ze sprzętem łuczniczym będą zwiedzali średniowieczne mury i baszty lęborskie.

Najlepsi łucznicy otrzymają nagrody pieniężne. Zwycięzca dostanie 400 zł oraz miniaturkę kolczugi rycerskiej.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz