XII Międzynarodowy Festiwal Latawca w Łebie

30 czerwca 2012r. | Drukuj

Już w sobotę, 30 czerwca w Łebie na Plaży Zachodniej rozpocznie się Festiwal Latawca, który będzie trwał 5 dni. Program przewiduje puszczanie latawców o różnych kształtach i wielkościach np. takie giganty jak ośmiornica długości 33m i szerokości 8 m.

fot. Łukasz Kaźmierczak

Tego rodzaju impreza jest organizowana w Łebie dopiero po raz drugi. Przez dziesięć lat Festiwal Latawca odbywał się w Darłówku.

Impreza z roku na rok rozrasta się, przybywa uczestników z kraju i zagranicy. Na obecny XII Międzynarodowy Festiwal Latawca zapowiedzieli się zawodnicy z Polski, Niemiec, Belgi, Ukrainy i Chin. Pierwszy raz w festiwalu będą uczestniczyć  goście z poza Europy. Swoje przybycie uświetnią puszczaniem ogromnego latawca w kształcie smoka.  Każdy z uczestników przywiezie od kilku dziesięciu do kilkuset latawcy, tak więc spoglądając w niebo na pewno będziemy pod dużym wrażeniem.

W programie:

Puszczanie latawcy o różnych kształtach i wielkościach np. takie giganty jak ośmiornica długości 33m i szerokości 8 m

Zawody Rokkaku rozgrywane tradycyjnie w śród pań- zawody te wywodzą się z Japonii gdzie latawce tego typu to latawce narodowe. Rywalizacja polega na tym, iż każda z zawodniczek sterując latawcem jednolinowym wytrąca latawce przeciwnika ze stabilnego lotu lub np. podcina linkę i gdy atakowany latawiec dotknie ziemi przeciwnik odpada z rywalizacji.

Zawody latawców akrobacyjnych i trikowych. Polega to na wykonaniu obowiązkowych figur latawcem w płaszczyźnie, po czym wykonanie ewolucji trójwymiarowych latawcem na sztywnej konstrukcji węglowej. Tego typu latawce mogą osiągać w przelocie prędkość nawet do 180km/h. Nauka pilotażu latawców akrobacyjnych i trikowych dla chętnych. Lampionada połączona z nocnymi lotami Latawców

Dzień Chiński –  projekcja filmów o tematyce chińskiej, prezentacja chińskich latawców i chińskiej kultury. Przyjdź i zatop się w kolorach tęczy!


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. wiesława pisze:

    Byłam w tych dniach w Łebie.Rzadnej informacji o latwcach na mieście,za to łebskie słychać od rana do wieczora.Latawce piękne

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze