Nowo oddana droga ekspresowa jest już do naprawy

26 czerwca 2012r. | Drukuj

Południowa Obwodnica Gdańska została otwarta zaledwie dwa tygodnie temu, a już pojawiły się defekty, które trzeba będzie naprawić.

fot. połudnowaobwodnicagdanska.pl

18 kilometrowy odcinek drogi łączący Obwodnicę Trójmiasta i autostradę A1 z krajową siódemką został oddany do użytku 9 czerwca. Jeszcze w tym samym miesiącu okazało się, że zaraz przed mostem biegnącym nad Motławą droga ugięła się o kilka centymetrów. Droga nie zostanie zamknięta dla ruchu, jednak mimo wszystko należy na kilkunastometrowym odcinku zwolnić, wada jest odczuwalna dla kierujących samochodem. – Musimy sprawdzić jak wygląda sam nasyp – na głębokość 5-6 metrów. Po tych badaniach będziemy mogli powiedzieć, co jest przyczyną.

Czy to jest kwestia jakiegoś błędu wykonawczego, czy też kwestia związana z wodami gruntowymi, z tym, że to są Żuławy, tereny bardzo trudne do budowy. Być może jest jeszcze jakaś inna przyczyna, na razie jednak za wcześnie by cokolwiek stwierdzić – mówi Piotr Michalski, rzecznik pomorskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA zbada przyczynę ugięcia drogi. Za popełniony błąd koszty poniesie bądź wykonawca bądź GDDKiA. Zależy to od tego czy wada powstała na skutek błędów technologicznych czy np. wód gruntowych.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz