Pijana i radiowóz

25 listopada 2010r. | Drukuj

Pijana mieszkanka powiatu wejherowskiego, kierująca Oplem uderzyła w zaparkowany radiowóz. Do zdarzenia doszło na ul. Wyspiańskiego w Lęborku.

Wczoraj po południu w Lęborku 44-letnia pijana kobieta kierująca Oplem vectra cofając uderzyła w zaparkowany radiowóz. Po dwukrotnym uderzeniu kobieta jak gdyby nigdy nic próbowała odjechać z miejsca zdarzenia.

Fot. KPP w Lęborku

Policjanci znajdujący się w radiowozie w wyniku zdarzenia nie zaznali żadnych obrażeń. Natychmiast ruszyli w pościg za uciekającym samochodem. Sprawczyni została zatrzymana kilka metrów dalej. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Samochód został odholowany na parking policyjny, a kobietę zatrzymano w lęborskiej izbie wytrzeźwień. Dzisiaj usłyszy ona zarzut kierowania pod wpływem alkoholu i spowodowania kolizji drogowej. Grozi jej za to do 2 lat pozbawienia wolności oraz dożywotnie odebranie prawa jazdy.

Warto dodać, że Pomorska policja zatrzymała w 2009 roku 8943 kierujących pojazdami, którzy byli pod wpływem alkoholu. W tym roku, w okresie 10 miesięcy, zatrzymano 8317 kierujących pod wpływem alkoholu. To o 687 osób więcej niż rok temu. 4210 to kierujący pojazdami samochodowymi, u których stwierdzono więcej niż 0,5 promila alkoholu we krwi.


Opublikowano w: Lębork
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz