Festiwal Ryby 2012 w Łebie [ZDJĘCIA]

26 czerwca 2012r. | Drukuj

Przez cały weekend 23 – 24 czerwca 2012 r. mogliśmy do godzin wieczornych bawić się przy występach lokalnych artystów wraz ze zgromadzoną na Skwerze Rybaka bardzo liczną publicznością.

fot. Centrum Informacji Turystycznej w Łebie

Trwający dwa dni Festiwal w Łebie organizowany przez Burmistrza Miasta Łeby, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łebie oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku, zakończył występ zespołu szantowego „Kubryk”.

Jak zawsze nie zabrakło atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy Festiwalu bawili się wraz z Agencją Turystyczno – Artystyczną „Przygoda” zdobywając bardzo atrakcyjne nagrody.

Dorośli mogli wysłuchać występów młodych artystów: Pawła i Zofii Pająk, Roberta Okeńczyca oraz Patryka Kondratowicza i lokalnych zespołów: Mareszki i Skrzaty z Cewic, Nadolanie i Mali Nadolanie z Gniewina oraz obejrzeć pokazy grup tanecznych także z Gniewina. Obydwa dni rozpoczęły występy orkiestr dętych Ziemia Lęborska z Lęborka oraz Gminna Orkiestra Dęta Łęczyce ze Strzebielina pod batutą Zygmunta Labudy.

W niedzielę o godzinie 11:00 w kościele parafialnym św. Jakuba Apostoła w Łebie odbyła się uroczysta msza św., po której  uhonorowano dziewięciu zasłużonych rybaków, mieszkańców Łeby. Odznaczenie honorowe „Zasłużony dla rolnictwa” przyznał Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a osobiście wręczył Kazimierz Kleina, Senator RP i Andrzej Strzechmiński Burmistrz Miasta Łeby.

Dwa dni Festiwalu przeistoczyły się w Festiwal Rękodzieła i regionalnych przysmaków. Przyjechało blisko czterdziestu wystawców, którzy oferowali ręcznie wykonane ubrania, biżuterię, zabawki oraz wiele innych ręcznie wykonanych wyrobów.  Nikt nie mógł się oprzeć pajdom chleba ze smalcem, swojskim pierogom i domowym ciastom, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród smakoszy tradycyjnej kuchni.

Festiwal zgromadził wielu mieszkańców miasta oraz turystów wypoczywających w tym czasie w Łebie.

Galeria

fot. Centrum Informacji Turystycznej w Łebie


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz