Zabaw się na Bulwarze w Gdyni

26 czerwca 2012r. | Drukuj

W tym roku druga edycja Gdynia Playground rozpocznie się w sobotę 30 czerwca. Akcja zainicjowana przez Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów „PoCoTo” potrwa 2 miesiące. Na Bulwarze Nadmorskim zainstalowane zostaną obiekty do zabawy dla każdego lub po prostu zabawne.

fot. Gdynia Playground 2011/www.facebook.pl PoCoTo

 W zeszłym roku mieszkańców, turystów zaciekawił m.in. koc w kratę z drewna, czy peryskop. Tegoroczna edycja Gdyni Playground odbywa się pod hasłem „Mówimy: bawmy się!”. Do końca sierpnia gdyński bulwar (od pomnika „Rybki” do restauracji „Barracuda”) urozmaicać będzie dziewięć instalacji skłaniających do zabawy lub zabawnych samych w sobie. O wszystkich opowiedzą ich twórcy – w najbliższą sobotę podczas imprezy CudaWianki, w godz. 12.00-18.00.

 Interaktywne obiekty ustawione zostaną na trasie gigantycznego toru kapslowego, który rozciągać się będzie wzdłuż całego bulwaru. Gracze przypomną sobie popularną grę z dzieciństwa, a pokonując meandry toru dotrą do kolejnych elementów wystawy. Będą to: wielka łódka origami, ogromny koń na biegunach, gra w klasy 3:4:Ry, nieco już zapomniana, warto więc pokazać ją dzieciom, Tetris – gra na miarę ludzkich możliwości, bo można w nią grać własnym ciałem, pstryk do zabawy w przeciąganie dla dwojga, Kalejdoskop-Zgadoskop ze zdjęciami zamiast kolorowych szkiełek, GRAma do układania własnego wzoru z pikseli, hit ubiegłego lata – stół piknikowy +30. Przy bulwarze pływać będzie korek bałtycki, wyciągnięty z dna morza, na który będzie można wsiąść.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz