Zostań wilkiem morskim!

25 listopada 2010r. | Drukuj

W sobotę 27 listopada Centralne Muzeum Morskie na Ołowiance zaprasza na dzień otwarty. Tego dnia odbędzie się wernisaż wystawy „1 morze – 4 opowieści”. Dyrekcja muzeum zaprasza na ciekawe zajęcia dzieci, młodzież i dorosłych.

W najbliższą sobotę w Spichlerzach na Ołowiance, gdzie mieści się siedziba Centralnego Muzeum Morskiego, odbędzie się program edukacyjny pn „Odkrywca głębin” dla rodzin z dziećmi od 5 lat. Na wystawach prezentowane będą unikatowe na skalę światową zabytki takie jak kolekcja szwedzkich dział, towar średniowiecznego statku towarowego. Dzieci zobaczą także ubrania marynarza angielskiego z XVIII wieku. Dla zainteresowanych organizatorzy przygotowali także szereg zadań tematycznych do samodzielnego wykonania. Celem imprezy jest uświadomienie dzieciom, że podwodne skarby to nie tylko diamenty, ale także przedmioty użytku codziennego.

Dla nieco starszych miłośników morza przygotowano nie lada gratkę w postaci szkoły wilków morskich, która zakończy się pasowaniem. Swoje podwoje otworzy także mała kinoteka marynistyczna. Wyświetlone zostaną cztery filmy „Miasto z morza”, „Tak trzymać!” oraz filmy archiwalne z lat 80-tych „Krab i Joanna” i „Okolice spokojnego morza”.

W godzinach od 10.00 do 16.00 goście muzeum będą mieli także okazję zwiedzić wystawę czasową z przewodnikiem CMM.

Źr. cmm.pl / Program dnia otwartego w CMM

Dzień otwarty Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku zapowiada się bardzo ciekawie. Oprócz przygotowanych atrakcji jest on ostatnią okazją do obejrzenia międzynarodowej ekspozycji, gdyż już niebawem wystawa zostanie przeniesiona gościnnie do Muzeum Marynarki Wojennej w Karlskronie.


Opublikowano w: Kultura i edukacja
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz