Rumia: W najbliższy weekend 2 festyny!

21 czerwca 2012r. | Drukuj

Zarówno w sobotę 23 czerwca jak i w niedzielę 24 czerwca odbędą się w Rumi festyny. Pierwszy z nich to Sobótka, czyli Strażacki Festyn z Pompą, następnego dnia mieszkańców zapraszają całymi rodzinami rumscy salezjanie.

fot. Sobótka 2011/GK

Dom Kultury „Janowo” zaprasza w najbliższą sobotę na tradycyjną rumską Sobótkę, czyli Strażacki Festyn z Pompą. Oczywiście, wspólna zabawa festynowo-piknikowa odbywać się będzie w Parku Miejskim przy Filtrowej. W programie znajdą się: występy zespołów Back Up, Berkut, Siebie Warci, pokaz połykania ognia, pokaz taneczny rumskiej grupy eMBi. Również nie zabraknie tradycyjnego przemarszu przez ulice Rumi orkiestry dętej w asyście wozów strażackich. Początek zabawy o godz. 17.30.

Kolejną propozycją na udany weekend jest Festyn Św. Jana Bosko, organizowany przez Salezjanów w niedzielę 24 czerwca. Festyn odbędzie się na boisku Orlika 2012 przy ul. Świetopełka 24 w Rumi. Każdy – zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci i młodzieży – znajdize w programie zabawy coś dla siebie. Festyn rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do godz. 20. W programie festynu przewidziano występ zespołu tanecznego „Spineczki”, mecze piłki nożnej zarówno drużyn SL SALOS Słupsk i Rumia, zarządu SL SALOS Gdańsk i Rumia oraz reprezentacji Ligii SL SALOS Gdańsk i Rumia. Ponadto konkursy, pokaz lumpstyle, występ iluzjonistów, rodzinne karaoke. W trakcie całego festynu będzie można zjeść kiełbaskę z grilla, ciasto domowe czy chleb ze smalcem. Na zakończenie koncert zespołu „Efekt”.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz