Krokodyl w gdańskim lesie!

20 czerwca 2012r. | Drukuj

Na początku czerwca w gdańskim lesie znaleziono nietypowe, jak na to miejsce, zwierzę. Był nim krokodyl. Straż leśna, która otrzymała zgłoszenie myślała że to żart.

fot. Gdańskie lasy

Ni tak dawno Straż Leśna Lasów Państwowych w Gdańsku otrzymała nietypowe zgłoszenie. Pracownicy Zakładu Usług Leśnych znaleźli w lesie krokodyla! – „Myśleliśmy, że to jakiś żart” – mówi Komendant Straży Leśnej Rafał Szadkowski. Po udaniu się na miejsce okazało się, że to jednak prawda. Zwierzę już jednak nie żyło. Sprawę zgłoszono do Urzędu Gminy i na Policję. Trudno stwierdzić w jakich okolicznościach tam się znalazł.

Zgodnie z prawem właściciele egzotycznych zwierząt powinni je zarejestrować. Po tym można dochodzić czy zwierzę znalazło się na naszym terenie legalnie. Aligatory jako zwierzęta zagrożone wyginięciem są chronione międzynarodowym prawem np. przepisami Konwencji o Międzynarodowym Handlu Dzikimi Zwierzętami i Roślinami Gatunków Zagrożonych Wyginięciem sporządzonej w Waszyngtonie dnia 3 marca 1973 r.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz