Zrzeszenie rekomenduje Tomasza Fopke

19 czerwca 2012r. | Drukuj

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie postanowiło zgłosić Tomasza Fopke na przedstawiciela społeczności posługującej się językiem kaszubskim do składu Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

fot. GK

Uchwalę podjęto jednogłośnie. Drugim przedstawicielem Kaszubów w Komisji jest obecnie Łukasz Grzędzicki. Konsultacji na temat wyboru odpowiedniego kandydata dokonuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji z sześcioma organizacjami – Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim, Kaszubskim Instytutem Rozwoju z Kościerzyny, Instytutem Kaszubskim z Gdańska, Stowarzyszeniem „Ziemia Pucka”, fundacją ZKP – Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym z Wieżycy oraz stowarzyszeniem Kaszëbskô Jednota.

Tomasz Fopke jest znanym kaszubskim działaczem, który od lat promuje kulturę Pomorza w wielu dziedzinach. Śpiewa, pisze poezję, a także publikuje m.in. w Pomeranii. W 2007r. otrzymał Medal Stolema, Jest naczelnikiem Wydziału Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Wejherowie.

Stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota rekomendowało wcześniej jako kandydatkę do Komisji Katarzynę Knopik – sekretarz miasta Kościerzyny, prezes Kaszubskiego Instytutu Rozwoju i działaczkę Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz