Mini-Festiwal Kultury Ziemi Lęborskiej

13 czerwca 2012r. | Drukuj

Lęborski Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz współorganizatorzy zapraszają na Mini-Festiwal Kultury Ziemi Lęborskiej, który odbędzie się 16 czerwca w Lęborku.

fot. Sławomir Łukaszuk / archiwum

Impreza rozpocznie się o godz. 14 na Placu Pokoju. Swój udział zapowiedziały już zespoły: Kaszubski Zespół Regionalny LEVINO, NIEZABUTCZI z Bukowiny, REMUSOWE SKRZATY z Popowa, SWITANOK z Lęborka, Zespół Pieśni i Tańca ZIEMIA LĘBORSKA, a także Hufiec Przedni Wójtostwa Lębork. Wystąpią również uczniowie szkół: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Popowie, Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa LTO w Lęborku, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowinie, Zespół Szkół w Garczegorzu i Zespół Szkół w Leśnicach.

 Wydarzenie odbywa się w ramach ogłoszonego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Roku Młodokaszubów. Towarzystwo Młodokaszubów to organizacja założona w sierpniu 1912 roku w Gdańsku. Jej sekretarzem był doktor Aleksander Majkowski. Głównym jego celem było sformułowanie ideowego programu ruchu kaszubskiego i przysposobienie kadr do działalności wśród Kaszubów. Ruch młodokaszubski dał podwaliny nowoczesnemu ruchowi kaszubsko-pomorskiemu oraz wytyczył kierunki pracy na Kaszubach i dla Kaszubów.

mat. prasowe


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz