Edukacja morska i żeglarska dla pomorskich uczniów

12 czerwca 2012r. | Drukuj

Ponad 10 tysięcy uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów odbędzie teoretyczne i praktyczne zajęcia z zakresu edukacji morskiej i żeglarstwa. To wszystko dzięki rozpoczynającemu się od września projektowi realizowanemu przez samorząd województwa pomorskiego.

fot. www.lmir.pl

 Pomysłodawcą projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Realizowany będzie wraz z Fundacją Navigare Mateusza Kusznierewicza oraz Ligą Morską i Rzeczną. Celem projektu jest przede wszystkim rozwój kompetencji kluczowych uczniów. Projektem objętych zostanie co najmniej 10 tys. uczniów z minimum 200 szkół podstawowych z obszaru województwa pomorskiego oraz co najmniej 2000 uczniów z minimum 20 gimnazjów z obszaru delty Wisły i Zalewu Wiślanego. Uczniowie otrzymają wsparcie w postaci: dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, pedagogiczno-psychologicznych oraz doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Działania proponowane w ramach projektu, prowadzonego pod hasłem „Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy”, dotyczyć będą szeroko pojętej tematyki morskiej oraz żeglarstwa, nawiązując tym samym do bogatej tradycji edukacji morskiej w naszym regionie. – W województwie pomorskim stawiamy na nowoczesną edukację. W tym projekcie proponujemy działania, które wpływają na jakość kształcenia i atrakcyjność pomorskich szkół a jednocześnie wykorzystują specyfikę regionu pomorskiego – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

W szkołach podstawowych przewidziane są również praktyczne zajęcia żeglarskie, edukacyjno-żeglarskie wydarzenia naukowe oraz obozy żeglarskie. Natomiast w gimnazjach zaplanowano dodatkowe praktyczne zajęcia morsko-rzeczne, realizowane na obszarze Pętli Żuławskiej. Projekt będzie realizowany przez dwa lata szkolne 2012/2013 i 2013/2014.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz