Prawie jak You Can Dance. Spróbuj swoich sił!

13 czerwca 2012r. | Drukuj

Lęborskie Centrum Kultury Fregata zaprasza na pierwszy casting dla tancerzy do projektu muzyczno-tanecznego powstającego dzięki inicjatywie grupy mieszkańców Lęborka.

mat. prasowe

Wszystkich tancerzy chcących wziąć udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu zapraszamy do Kina „Fregata” 16 czerwca 2012 roku. O godzinie 10 rozpoczną się zapisy, a o 11 początek castingu. Na casting należy przynieść własny podkład muzyczny.

Projekt taneczno-muzyczny jest skierowany  do tych którzy kochają taniec i nie lubią w nim ograniczeń oraz do osób preferujących muzykę instrumentalną, muzykę na żywo oraz niebanalny wokal. Projekt w sposób nowatorski połączy we wspólnej przestrzeni dwie dziedziny sztuki – taniec i muzykę. Zajęcia będą prowadzone autorską metodą taneczną dwóch tancerek oraz instruktorek ze specjalnością: jazz, zawierającą w sobie m.in. broadway jazz, lirycal jazz, taniec współczesny, kreatywny, improwizację ruchu, eksperymentalny teatr,  itp. Końcowym efektem wspólnego doświadczania w przestrzeni tańca i dźwięku będzie wystawienie przedstawienia taneczno-muzycznego, które można będzie zobaczyć na początku 2013 roku w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”.

Idea tego przedsięwzięcia zrodziła się jakiś czas temu, a zrządzenie losu chciało że odpowiednie osoby spotkały się w odpowiednim momencie swojego życia i postanowiły działać.

Przygotowaniem części tanecznej projektu zajmą się Natalia Zając oraz Ewa Weber, uzyskały dyplom instruktora tańca  w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej w Warszawie oraz przy udziale Egurrola Dance Studio w technice jazz.  Próbują swoich sił w różnych technikach, dlatego otwarte są na współprace z tancerzami nie tylko jazzowymi czy modern. Na zajęciach skupiają uwagę przede wszystkim na pracy nad ciałem, poczuciem rytmu oraz estetyką i płynnością ruchu.

Z założenia fabuła opierać się ma na definicjach związanych z człowiekiem, jego emocjach, schematach działań, stereotypach oraz codziennych przeżyciach, za emocje na scenie oraz wiarygodny przekaz aktorski, odpowiedzialna jest Joanna Weber- psycholog.

Za część muzyczną odpowiedzialny jest Michał Głodowski i Anna Jachimowicz wraz z zespołem MAYONESS, oraz chórem, który prężnie działa przy parafii Św. Jakuba w Lęborku. Nagłośnieniem i oświetleniem zajmie się firma „GLOBOART”, której właścicielem jest Grzegorz Gromadzki. Całość będzie koordynowało i wspierało Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”.

mat. prasowe


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz