Łączenie tradycji z nowoczesnością – Folkjo!

12 czerwca 2012r. | Drukuj

16 czerwca w Redzie odbędzie się konferencja połączona z wystawą ukazującą łączenie wzorów kaszubskich ze współczesnym dizajnem oraz sztuką.

fot. kaszubebe.pl

Konferencja „Folkjo! – Fuzja tradycji z nowoczesnością” będzie opierać się na rozważaniach, dotyczących wpływu dizajnu na uwspółcześnienie pojęcia folkloru i tego, w jaki sposób odejście od typowo ludowego postrzegania kaszubskiego wzornictwa może przyczynić się do zmiany wizerunku regionu, a także do zmian w jego polityce kulturalnej. Konferencja ma być próbą odpowiedzenia sobie na parę kluczowych pytań m.in.: Dlaczego kaszubszczyzna nie jest tak znana jak łowickie wycinanki? Czy istnieje szansa aby wzory kaszubskie wyszły poza mury muzealne?

fot. Goshico

Jak reprezentuje się kaszubszczyzna w reklamie, modzie i muzyce? Co zrobić by kaszubskie nie oznaczało nudne i przestarzałe? Podczas konferencji „Folkjo!” wystąpią eksperci w dziedzinie folkloru, wzornictwa, marketingu. Należą do nich Hubert Bilewicz z Instytutu Historii Sztuki, Uniwersytetu Gdańskiego, Wojciech Kłosowski z Instytutu Badań Literackich PAN w Warszawie, Zarządzanie Kulturą, Marta Flisykowska z Akademi Sztuk Pięknych w Gdańsku, środowiskowe studia doktoranckie nad lokalnością w designie, natomiast o inspiracjach muzyką kaszubską opowie Olo Walicki.

KONFERENCJA FOLKJO!

16 czerwca 2012, godz. 12.00, ul. Łąkowa 59, Reda. Liczba miejsc ograniczona, karty zgłoszeń do pobrania: http://kultura.manifo.com/folkjo. Zgłaszać można się również telefonicznie


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz