Wojskowe rytmy na wejherowskim rynku

11 czerwca 2012r. | Drukuj

W piątek 22 czerwca na wejherowskim rynku wystąpi Orkiestra Wojskowa z Torunia, z gościnnym udziałem chóru mieszanego Camerata Musicale z Wejherowa. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.

mat. prasowe

Festiwal Orkiestr Wojskowych „Gdynia 2012”odbędzie się w ramach obchodów Dni Morza w dniach 23-24 czerwca. Koncerty orkiestr prezentowane będą w Gdyni oraz w pobliskich miejscowościach m.in. w Wejherowie.

Orkiestra Wojskowa z Torunia została sformowana 6 czerwca 1945r. Zespół od lat nieprzerwanie, aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta Torunia i regionu. Do głównych zadań orkiestry należy zabezpieczanie uroczystości wojskowych w takich instytucjach jak: Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. Gen. Józefa Bema, 12 Wojskowy Oddział Gospodarczy czy 6 Samodzielny Oddział Geograficzny.

Liczne grono muzyków zespołu stanowią absolwenci Akademii Muzycznych w Bydgoszczy, Poznaniu i Gdańsku. W etatowym składzie zespół z powodzeniem wykonuje muzykę marszową, religijną i popularną. Pokazy musztry paradnej wykonywane w mundurach historycznych z okresu księstwa warszawskiego stanowią dla widzów niewątpliwą atrakcję i zawsze odbierane są z dużym zainteresowaniem.

Camerata Musicale z Wejherowa stanowi zgraną grupę kolegów i koleżanek, których łączy pasja muzykowania. Śpiewanie to dla nich sposób na spędzanie wolnego czasu. Relaks, radość i spełnienie ambicji. Wykonują muzykę dawną, współczesną, sakralną i świecką, negrospirituels i starocerkiewną. Nadrzędnym celem działalności chóru jest koncertowanie i wzbudzenie zachwytu u wszystkich, których porywa śpiew chóralny. W tym właśnie znajdują najwięcej radości ­ bo spontaniczne reakcje i oklaski słuchaczy są dla nich najmilszą nagrodą.

mat. prasowe

Nie znaczy to, że pozbawieni są ducha walki i chęci zdobywania uznania wśród chóralistów. Planują mierzyć się z innymi chórami, biorąc udział w przeglądach, festiwalach i konkursach, które stanowią rzetelny element opiniodawczy dający rzeczywisty pogląd na poziom ich twórczości.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz