800 lat Oksywia!

11 czerwca 2012r. | Drukuj

Oksywie obchodzi swoje 800-lecie. Pierwsza wzmianka o najstarszej dzielnicy Gdyni pochodzi z 1212 r. Obchody potrwają do końca roku, a na najbliższy weekend (16-17 czerwca) zaplanowano piknik rodzinny i koncerty.

Panorama Oksywia z początku XX wieku

W sobotę (16 czerwca) w godz. 11.00-15.00 na stadionie na Oksywiu Dolnym odbędzie się piknik rodzinny. W programie: przedstawienia dla dzieci, konkursy z nagrodami, warsztaty plastyczne, występy zespołów muzycznych i tanecznych, dmuchany zamek, kiermasz rękodzieła i staroci, stoisko z książkami i słodyczami, grochówka. Ok. godz. 11.30 wystąpi Reprezentacyjna Orkiestra Marynarki Wojennej.

W niedzielę (17 czerwca) o godz. 16.15 w auli Akademii Marynarki Wojennej (wejście od ul. Grudzińskiego) odbędzie się koncert grupy DJAGNGOLOGY, która nawiązuje do muzyki słynnego cygańskiego gitarzysty jazzowego Django Reinhardta. Stylistyka zespołu to popularny we Francji i uwielbiany na całym świecie jazz manouche, czyli swing połączony z akordeonowo-francuskim musette. W programie spotkania także prelekcja Michała Lipki – doktoranta Uniwersytetu Gdańskiego, badacza historii polskiej Marynarki Wojennej.

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w siedzibie Rady Dzielnicy Oksywie (SP nr 33, ul. Godebskiego 8) w godzinach pracy biura: poniedziałki w godz. 8.00-12.00, wtorki w godz. 14.00-18.00, środy w godz. 8.00-12.00.

W trakcie imprez odbywać się będzie kwesta na rzecz Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni.

O kolejnych wydarzeniach w ramach obchodów będziemy informować Państwa na bieżąco. W październiku zaplanowano np. wycieczki po Oksywiu, co miesiąc odbywać się będą „Koncerty Oksywskie”.


Opublikowano w: Gdynia
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz