Teatr Muzyczny rozpoczyna II etap rozbudowy

11 czerwca 2012r. | Drukuj

10 czerwca odbył się pożegnalny koncert Dużej Sceny Teatru Muzycznego w Gdyni. Ta część teatru zostanie zamknięta na czas remontu, czyli do połowy 2013 roku.

fot. Teatr Muzyczny

Teatr Muzyczny w Gdyni wchodzi w II etap realizacji projektu „Rozbudowa Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni”. Po pierwszym etapie rozbudowy, którym było powstanie Nowej Sceny z widownią na ponad 300 miejsc, przyszedł czas na Dużą Scenę. Wczoraj odbył się pożegnalny koncert w trakcie którego usłyszeć można było największe hity ostatnich 30 lat oraz najbardziej znane przeboje z musicali: Kolęda nocka, Les Miserables, Evita, Hair, Chicago  i inne. Na scenie pojawiło się ponad setka Artystów, Muzyków i Realizatorów. Było to wielkie święto Teatru Muzycznego z udziałem wszystkich pracowników.

Rozbudowa Teatru rozpoczęła się w grudniu 2010 roku. Pierwszym etapem rozbudowy było powstanie Nowej Sceny. Nowa Scena rozpoczęła działalność 14 kwietnia 2012 roku premierą Balu w operze w reż. W. Kościelniaka z muzyką Leszka Możdżera. Obecnie najpoważniejszym  i ostatnim etapem rozbudowy jest powiększenie widowni Dużej Sceny z 697 do 1070 miejsc. Dodatkowo zyska kolejne piętro oraz nowe pomieszczenia. Tak wielkie przedsięwzięcie wymaga zamknięcia tej części Teatru na okres od lipca 2012, aż do ukończenia projektu rozbudowy w maju/czerwcu 2013. Dzisiaj rozpocznie się burzenie frontowej ściany Teatru. W przyszłym roku będzie można tam zobaczyć premiery: Chłopów i Seksmisji.

Galeria

fot. Teatr Muzyczny

 


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze