Z małej szkoły w wielki świat

11 czerwca 2012r. | Drukuj

Kamila Miotk, uczennica III klasy Ośrodka Edukacji Kaszubskiej – Szkoły Podstawowej w Starej Hucie (pow. kartuski) zajęła I miejsce w międzynarodowym konkursie plastyczno-ekologicznym. W nagrodę spędzi pięć dni na Węgrzech.

fot. nadesłane

Konkurs zorganizowano pod hasłem „Kształtowanie postaw proekologicznych w krajach Grupy Wyszechradzkiej”. W każdym z czterech państw – członków grupy: w Czechach, Słowacji, Polsce i na Węgrzech wyłoniona została grupa laureatów – uczniów szkół podstawowych, którzy w sierpniu wezmą udział w 5-dniowych warsztatach plastycznych na Węgrzech. Koordynatorem konkursu z polskiej strony była Szkoła Podstawowa 23 w Poznaniu i tam odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.

W konkursie wzięło udział 589 uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Każdy uczestnik miał za zadanie wykonać dowolną techniką dwie prace plastyczne. Jedną o tematyce: Co robię teraz dla ochrony środowiska?, a drugą pt.: Co będę robił w przyszłości dla ochrony środowiska?.

Do Poznania Kamila wraz z wychowawczynią poleciała samolotem. Ten przelot – pierwszy w życiu – był dodatkową nagrodą dla dziewczynki, ufundowana przez szkołę.

– Kamila została bardzo miło i uroczyście przyjęta przez kadrę pedagogiczną poznańskiej szkoły i przez przedstawiciela Fundacji Hungaricum – mówi Agnieszka Burda, nauczycielka i opiekunka Kamili podczas wyjazdu do Poznania. – Przewodniczący jury, artysta-plastyk, podkreślił talent Kamili i zachęcał do dalszego udziału w konkursach plastycznych. Był również czas na zwiedzanie pięknej starówki i innych poznańskich zabytków – dodaje.

Nagrodzone prace można zobaczyć na stronie: http://www.sp23.user.icpnet.pl/wegry1/wyniki.html

Nadesłała Halina Bobrowska, dyrektor szkoły w Starej Hucie


Opublikowano w: RegionRodnô Zemia
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz