Obwodnica Gdańska od soboty przejezdna

08 czerwca 2012r. | Drukuj

Dwujezdniowa droga ekspresowa połączy trójmiejską obwodnicę (S6) z drogą krajową nr 7 Gdańsk – Warszawa. Pierwsze samochody będą mogły przejechać nową obwodnicą w sobotę 9 czerwca.

www.poludniowaobwodnicagdanska.com.pl

Obwodnica Południowa stanowi połączenie Obwodnicy Trójmiasta (drogi S6) oraz Autostrady A-1 z drogą krajową nr 7 oraz Trasą Sucharskiego, stanowiącą dojazd do Portu Morskiego w Gdańsku. Rozpoczyna się w miejscowości Koszwały. Jej długość wynosi 18 km. Na trasie zbudowanych zostało pięć dwupoziomowych węzłów komunikacyjnych: Koszwały, Przejazdowo, połączenie z projektowaną Trasą Sucharskiego (węzeł Olszynka), węzeł Lipce na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 91, Węzeł Południowy na skrzyżowaniu z obwodnicą trójmiejską, zintegrowany z istniejącym węzłem z drogą wojewódzką nr 222. Od soboty 9 czerwca pierwsze samochody wjadą na nową obwodnicę. – Samochody pojadą obiema nitkami na całej długości. Nie będzie żadnych zwężeń na całej nowej drodze. Nieczynny będzie Węzeł Lipce, czyli zjazd do Traktu św. Wojciecha, a także połączenie na Olszynce z Trasą Sucharskiego, która nadal jest w budowie – mówi Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Około 2800 m trasy będzie przebiegać na najdłuższej w Polsce estakadzie. Estakada będzie wznosić się w najwyższym punkcie ok. 25 m nad poziomem ziemi. Generalnym wykonawcą było zawarte konsorcjum dwóch firm: Blifinger Berger i Wakoz. W marcu bieżącego roku firma Wakoz wycofała się i Blifinger Berger musiał dokończyć inwestycję sam. Udało się ją ukończyć jeszcze przed czasem. Planowany termin oddania drogi do użytku był na lipiec. 18km odcinek Południowej Obwodnicy znacząco odciąży śródmieście Gdańska z ruchu tranzytowego oraz umożliwi szybkie i bezpieczne przemieszczania się w kierunku Warszawy oraz w kierunku Półwyspu Helskiego w okresie letnim.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. Artur pisze:

    http://www.kastet-studio.pl Zapraszam :) naprawdę warto :)

  2. Daniel pisze:

    1,56 miliarda \ 18 km …. u zachodnich sąsiadów koszt budowy 3 pasmowej autostrady ok 24 miliony w POlsce… 86.666 666 czyli 3i pol razy drożej…
    aaaaa by żyło się lepiej

Dodaj komentarz